Dlaczego my

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • header.jpg

Dlaczego my

Doświadczeni strzecharze

Strzecharstwo jest jednym z najstarszych rzemiosł budowlanych, wykonywanych od wieków aż po dzień dzisiejszy. Materiały pochodzenia roślinnego na pokrycia dachowe używane były już przed tysiącami lat. Ta dawna sztuka przeżywa obecnie swój renesans w wielu krajach europejskich, choć prawdziwych mistrzów strzecharstwa jest stosunkowo niewielu. Jednym z nich jest właściciel firmy Trzcinodach, Janusz Mikołajski.

Zdobyte doświadczenie i poznane tajniki sztuki strzecharskiej, pozwalają nam na kształcenie nowych fachowców, służenie radą i opiniowanie gotowych dachów. 
Nasi pracownicy to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. W swoją pracę wkładają czas, całe serce i umiejętności. Swoją wiedzę zdobywali podczas pracy zarówno w Polsce, jak i Danii, Francji, Holandii, Szwecji czy w Niemczech. Wykonane przez nich dachy ze strzechy spełniają surowe wymogi europejskich ekspertów i mistrzów strzecharskich, a także lokalnych konserwatorów zabytków.

Kryteria trwałości strzechy nie są widoczne, są niezależne od estetyki. Reputacja oraz staż pracy to właściwe i stosowne kryterium.

Gwarantowana profesjonalna jakość usługi

  • Używamy wysokiej jakości surowców oraz materiałów.
  • Gwarantujemy profesjonalne wykonanie strzechy.
  • Wykonujemy strzechy we Francji, Danii, Holandii, Niemczech i innych krajach Europy.
  • Dajemy wieloletnią gwarancję na wykonane przez nas prace.
  • Współpracujemy z projektantami i cieślami.
  • Prowadzimy przeglądy serwisowe.
  • Jesteśmy zawsze, gdy nas potrzebujecie.

Każdy dach można pokryć trzciną, ale trwałość strzechy gwarantuje tylko przestrzeganie zasad sztuki strzecharskiej.

O Nas

Firma strzecharska Trzcinodach świadczy usługi od ponad ćwierć wieku, a nasza siedziba znajduje się w Miłomłynie, na Mazurach. Jesteśmy związani z branżą trzciniarsko - strzecharską już od lat 90-tych. W tajniki sztuki strzecharskiej wprowadzali nas mistrzowie uznawani za ekspertów tego rzemiosła w Danii i Francji. To pod ich okiem szef firmy, Janusz Mikołajski, doskonalił swój warsztat i przekonał się o wyjątkowości oraz trwałości strzechy. Pasję zamienił w sposób na życie i rozpoczął krycie dachów strzechą.

Dzięki zaufaniu i dobrej reputacji, możemy pochwalić się zleceniami wykonania nowych i renowacji starych dachów z trzciny w całej Europie. Odbiorcami tych prac w dużej mierze byli eksperci strzecharstwa i konserwatorzy zabytków.

Trwała i piękna strzecha zawdzięcza swoje walory umiejętnościom wykonawcy, który na podstawie zasad zdrowego rozsądku i pewnej ręki montuje „dzikie trzciny”. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, bo trzcina w istocie nie rośnie, aby stworzyć dach. Dopiero w rękach specjalisty staje się trwałym i mocnym materiałem budowlanym.